Kadın vs Kadın

Biliyorum yazdıklarımı okumanız için size pratik soğuk kahve yapımı, şurada indirim var ya da bu ürünü mutlaka kullanmanız lazım demem gerekiyor. Bende farkındayım hayatımızda bunlar olmak zorunda, hayatımızın gereksinimleri, özellikle de bir şeylerden geri kalmamamız için… Ama dışımızı güzelleştirdikçe içimizi mi boşalttık biraz. Ne oldu bize? Markaların estetiklerin ardına saklanıp kendimizi bir şey mi sandık? Hadsiz sözlerimiz kaf dağında olan burnumuz, hem cinslerimize karşı acımasızlığımız bundan mı? Neye kapılıp gidiyoruz. Neye yetişiyoruz? Yorulmadınız mı? 

Ben hayatta bir zerre olmak için kendimi yırtarken, bi bakmışım herkes çoktan bir şey olmuş, bir şey de değil herşey olmuş hatta… Kadınlar arasında ki saçma sapan bir soğuk savaş vardır ilk tanışma da, önce güzellik sonra kombin sonra da ünvan savaşı başlar…Ya bu gerçekten böyle ya da sosyal çevremi değiştirmeliyim bütün cinsler beni buluyor… ünvan savaşına kadar umrumda değildi açıkcası çünkü bana göre moda ve güzellik cidden göreceli kavramlar… ama karşıma geçip hadsiz bir şekilde kendi vücut formuna bakmadan  “bende balerinim” bende çocukken sahneye çıktım” “meslektaşız” dediği an da benim şalterim atıyor. 

İşin bencesi

4 yaşında baleye başlamış 24 sene bu meslek üzerine eğitim almış ilk çıktığı sahne de Prima balerin ve baletlerle çalışmış, AKM de dans etmiş birine bunu söylemek hadsizlikten öte cahilliktir… Hayatın da hiç devlet opera balesinde bale izlemeyip, anaokulun da aldığın bale eğitimi ile okul gösterisine çıkarak benimle meslektaş olamazsın… seni hiç de alttan almam cahilliğini yüzüne vururum çünkü alttan alırsam hala sahneye çıkan ömrünü bu işe vermiş sanatçı arkadaşlarıma haksızlık yaparım… yüksek lisansımı oyunculuk üzerine yapmama rağmen oyuncu arkadaşlarımın karşısına geçip ben oyuncuyum havası atmıyorsam ben, sen bunu hiç yapamazsın… Şimdi istediğin gibi bana snob diyebilirsin 🙂 çünkü kelime anlamını bile doğru bilmiyorsun :))

Bu arada bunları kişinin yüzüne karşı söylediğim için rahatlıkla buraya yazabiliyorum… o yüzden lütfen dışımızı güzelleştirdikçe kim olduğumuzu unutmayalım…  Clarissa Pinkola Estés Kurtlarla Koşan Kadınları okumanızı öneririm… Mit ve öykülerden oluşan bu kitap aydınlanma çağını başlatır nitelikte…Biraz zor biter :)) kızmayın bana :))

Yazı oluşturuldu 15

Kadın vs Kadın” üzerine 2 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön