Küçük akıllı nedir? Nasıl imha edilirler?

Öncelikle küçük akıllı kimdir diyerek başlayalım. Benim yarattığım ütopya da küçük akıllar genellikle bi konu hakkında tepki veya tavır göstermek yerine arkadan iş yapıp karşısındakine yüzünü belli etmeden varlığını korumaya çalışan insan suretine girmiş varlık yani kısaca oksijen ziyanı. Kompleksleri, egoları, yetersizliği ile etrafını bir bulut gibi sardığından önünü görmez kime bulaştığını fark etmez kendince mide bulandırır ama adamı kusturmayı bile başaramaz. Kendi aklıyla zarar verdiğini düşünür ama aslında karşındaki insana sadece ne kadar değer verdiğini gösterir. Hayatı boyunca dedikodu ve işgüzarlıkla yol aldığını sanar ama ömrü boyunca bir adım ileri gidemez. Böyle insanlara istediğin kadar mütevazi ol, iyi davran, ya da hümanist bakış açısıyla yaklaş bir işe yaramaz…  bu sebepten ütopyada imha edilmesi gereken bir nesne haline gelir. 

Şimdi asıl can alıcı noktaya gelelim nasıl imha edeceğiz 🙂

Öncelikle böyle bir kişiyle karşılaştığınızda ona nesne muamelesi yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Çünkü acıma, üzülme, ya da hissetmenizi sağlayan herhangi bir duyguyu bir sonraki adımda size karşı kullanacaktır. Bu nokta da ihtiyacımız olan şey duygu değil akıl. En kısa zaman diliminde o nesneyi yok saymaya başlayın. Sakın yaptıklarına tepki göstermeyin, sinirlenmeyin. Çünkü bu sizin için sadece zaman kaybı ve oksijen ziyanı için kendimizi yormamımızın bi anlamı yok değil mi?. Hele ki intikam almak mı ? Lütfennnn onunla uğraşacak kadar küçülmeye hiç gerek yok. Şunu unutmayın bizim gibi insanlar doğrudan şaşmadığı sürece “ bana hiç bişey olmaz” mantığı işler 🙂 

O yüzden küçük akıllı, yaptıklarınla beni sadece eğlendiriyorsun unutma bana hiç bir şey olmaz sen otur derdine yan… 🙂 Uzun bir süredir neden tepki vermediğimi merak ediyormuşsun, umarım merakını giderebilmişimdir.  

Yazı oluşturuldu 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön